Siteme Giren Kişilerin İP Adresini Nasıl Öğrenirim?

Siteme Giren Kişilerin İP Adresini Nasıl Öğrenirim?


Sitenize giren kişilerin İP adresine öğrenmek için bir çok yöntem var. Ancak size bildiğim bir yöntemden bahsedeceğim. (Eğer başka yöntemlerde biliyorsunuz lütfen yorum bölümünde belirtiniz.)
Öncelik bu yöntemi bir web site aracılığı ile yapıyoruz. Oldukça basit kolay ve hızlı bir işlemdir.

Siteme Girenlerin İP`sini Nasıl Öğrenirim?

Bu işlemi basite indirgeyip en baştan anlatacağım. Öncelikle buraya tıklayarak bahsettiğim siteye gidin. Siteye girdiğinizde sağ üst köşedeki "Try it for FREE!" kısmına tıklayıp üye olun.
Belirttiğim kısma tıkladıktan sonra kayıt sayfası açılacak ve orada istenen bilgileri eksiksiz doldurarak kayıt olun.
Kayıt sayfasını doldurduktan sonra size bir kod verecek ve bunu sitenize ekleyin. Eğer benim gibi blogger kullanıyorsanız kodu ekleme işiniz biraz daha farklı olacak. Bu işlem yazıyla anlatılamayacağından video çekmişler. Videoyu izlerseniz tek seferde yapabilirsiniz. Blogger kullananlar bu videoyu izleyip aşamaları uygulayabilir: https://www.youtube.com/watch?v=wOxX8rOVJv0
Evet, bütün işlemlerimiz bitti ve siteye giriş yaptık. Sol kısımdan "Visitor Activity" kısmına tıklayıp yukarıda resimde gördüğünüz kısma gelin. Bu sayfada sitenize girenlerin her bilgisi yazıyor. İp adresi, hangi ilden girdiği, hangi tarayıcıyı, hangi işletim sistemini kullandığı dahi yazıyor. Neden böyle bir şey kullanalım, ne işe yarar? Ben Alexa grubuna üyeyken kullanmıştım. Çünkü gruba üye olan kişiler gezdikten sonra İP adresini bırakıyordu bende gerçekten gezmiş mi diye bu siteye bakıp kontrol ediyordum. Sizin de böyle bir ihtiyacınız varsa bu siteyi kullanabilirsiniz.

2 yorum