Bugün Benim Doğum Günüm

Bugün Benim Doğum Günüm

Bugün benim doğum günüm, kelimeler büyüyor ağzımda, bildiğim bütün hayatlar paramparça... Teoman ne güzel yazmış. Büyümeye, olgunlaşmaya daha doğrusu yaşlanmaya devam ediyoruz. Bugünü sizlere bir hocamın anlattığı hikaye ile açıklamaya çalışacağım. Biz doğduğumuzda bir tepenin en alt kısmındayız ve tepeye tırmanmaya çalışıyoruz. Yıllar geçtikçe çıktığımız yükseklik artıyor ve bundan dolayı görebileceğimiz alan, görüş alanımız daha fazla artıyor. Yani yıllar geçtikçe olaylara bakış açımız değişiyor. Geçen sene görüş alanınızdan dolayı fark edemediğiniz ayrıntıları bu yıl fark edebileceksiniz derdi hocamız. Doğum günleri için en açıklayıcı örneklerden birisi bence.
İşte yeni hedefler, yeni hayaller falan filan herkesin yeni yaşında yeni beklentileri var. Bir çok hedefim var ama tek bir hedefimi buraya yazmak istiyorum. Kişisel blogum da en az 5 kez doğum günü yazısı yazmak istiyorum. Bakalım 5 yıl sonra gelip bu yazıyı düzenleyebilecek miyim? 

Geleceğimi oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerime uygun ve beni mutlu edecek şekilde olmasın istiyorum. İşte yeni yaşımdan tek beklentim bu :)
Son olarak biz sözle kapanışı yapmak istiyorum.

"Gerçek doğum günleri yıllık bir anma değildir. Gerçek doğum günleri yeniden doğduğumuz günlerdir."
Ralph Parlette


1 yorum