Bornova Kombi Servisi

Bornova Kombi Servisi


Bornova Kombi Servisi

Kombi patlamalı yanıyor, kombi çalışıyor fakat ısınmıyor, sıcak su açıldığı zaman kalorifer petekleri ısınıyor, kombi çok ses yapıyor, kalorifer peteklerinin üst kısmı sıcak alt kısmı soğuk ve kombi su kaçırıyor gibi arızalar aralıklı süreçlerde kombilerde görülebilir arızalardandır. Kombilerde görülen bu arızalar mutlaka bir servis hizmeti alınarak tamir edilmesi gerekir. Aksi takdirde bilinçsiz bir şekilde yapılan kombi tamirleri kombi kullanıcılarının kabusu haline gelebilir. Bunun nedeni kombilerin su elektrik ve gaz ile çalışmasıdır. Gaz elektrik ve su gibi elementler ile çalışan kombilerin arıza yaptığında arızaları çok tehlikeli olabilir. Bornova Kombi Servisi olarak tarafımızca kombi bakım ve kombi onarımı yapılmaktadır. İzmir merkez ve çevre ilçelerde hizmet veren firmamızdan 7/24 destek almanız mümkündür.


Kombi Ses Yapıyor Arızası Nedenleri

Kombilerin arızaları arasında yukarıda da saymış olduğumuz gibi kombinin sesli çalışma arıza çeşidi de bulunmaktadır. Kombilerin sesli çalışması hemen hemen kombi arızalarının tümünden kullanıcıları en çok rahatsız eden arıza çeşididir. Kombinin çok sesli çalışmasındaki neden kombinin uzun bir süreden beri bakımının yapılmamış olması, kombinin sıcak su ile kalorifer ayrıştırıcı parçalarından birisinin arıza yapması, kombinin haznesinde bulunması gereken suda hava bulunması, kombinin devir daim motorunda bir sorun oluşması ve kombinin fan motorunun arızalanmış olması olarak sayılabilir. Bornova Kombi Servisi olarak kombi ses yapıyor arızası tarafımızca çok hızlı cihaz sökülmeden yapılan tamir çeşitlerinin arasındadır.


Kombi Su Kaçırıyor Arızası Nedenleri

Bornova Kombi Servisi olarak hizmet veren firmamıza kombilerin arızası için başvuru yapan kombi sahiplerinin bir kısmı da kombi su kaçırıyor arızası için başvuru yapmaktadır. Bu arızanın nedeni radyatörlerin hava alma yerinden su basıncının tıkanmış olması, kombinin su doldurma vanasının arıza yapmış olması, hava tahliye bölümünün arızalı olması, kombinin imbisat yani genleşme tankı olarak anılan deposunda problem oluşması ve kombinin tesisat bağlantılarının sorunlu olması olarak sayılabilir. Kombinin su kaçırıyor olması kullanıcıların bazı zamanlarda kombi içinde olması gereken suyun daha fazla koyulmasına neden olduğundan damlamasının kesilmemesidir. Normal seviyede su ile içindeki su belirlendiğinde kombiler su damlatma arızasını kendiliğinden kesebilir.