Gibi Dizisi Anlattıkları Kadar İyi Mi?

Gibi Dizisi Anlattıkları Kadar İyi Mi?

Bu yazıda Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Exxen platformunda yayınlanan bir dizi olan Gibi`den bahsedeceğiz. Gibi dizisi oyuncu kadrosunda Feyyaz Yiğit ve Kıvanç Kılınç yer alıyor. Öncelikle başrol oyuncuları hakkında bilgi verelim:


Komik skeçlerden oluşan mini dizi formatında olacak Gibi başrolünde Feyyaz Yiğit yer alıyor. Feyyaz Yiğit 1988 Düzce doğumlu. Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde Resim bölümünde okuduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik bölümüne girdi. Feyyaz Yiğit Ölümlü Dünya ve Cinayet Süsü filmlerinde rol aldı. Exxen’de yayınlanan komedi skeç dizi programında diğer başrol Kıvanç Kılınç oldu. Kıvanç Kılınç 1982 Isparta doğumludur. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro-Oyunculuk Bölümü mezunu. Muhteşem Yüzyıl, Lale Devri, Ulan İstanbul, Kaçak, Filinta ve Kalbimdeki Deniz dizi filmlerinde rol aldı. 


Gibi Dizisi Konusu Nedir?

gibi dizisi iyi mi


Gibi dizisinin konusunu paylaşıp yorumumu ekleyeceğim buraya direkt Exxen açıklamasını koyuyorum "Yılmaz ve İlkkan, sürekli olarak birbiriyle didişmekte olan iki arkadaş. En büyük özellikleri ise sıradan hayatlarını altüst edecek bir şeyler yapmayı her zaman becermek. Küçücük olayları inanılmaz bir ustalıkla büyütüyor, işleri saç baş yolduracak seviyeye getiriyorlar. Onlar her gün yaşadığımız talihsizliklerin, tuhaf olayların ve çaresizliklerin cisimleşmiş hali. Yılmaz ve İlkkan'ın 12 farklı hikayeden oluşan macerasına hazır olun."


Gibi Dizisi Anlattıkları Kadar İyi Mi?


Evet size ne anlattılarsa doğru anlatmışlar gibi dizisi iyi eğer mizah anlayışınıza uyuyorsa çok keyif alacaksınız. Bu senaryoları hangi kafayla yazıyorlarsa nereden akıllarına geliyorsa efsane olmuş. Arkasında alkış ve gülme efekti olan diziler yerine böyle üzerinde düşünülüp yazılmış emekle oynanmış diziler izleyip gülmeyi tercih ederim diyenlerdenseniz ilk bölümü girip izleyin. Fazla bir şey kaybetmezsiniz bölümler uzun değil. Bölümler arasında kalite farkı olabilir çünkü bir insan hep iyiyi yazamaz yani her zaman iyiyi tutturamaz illa ki memnun edemeyeceği birileri olacaktır. 

Bu dizinin farkı klişeleşmiş esprilerle güldürmek değil oluşan durumla ilgili güldürmektir. Saçma olayların büyütülüp normalmiş gibi tartışılması güldürür. Bölümlerini karşılaştırmam gerekirse 4=1>2=3 yani 1. ve 4. bölüm çok iyi 2. ve 3. bölüm iyi gibi sayılır. Bu arada son uyarımı yapayım bu tür dizilere alışık olmayanlar başta sevmeyebilir hatta hiç sevmeyebilir onlara karışamayız tercih sizin tekrardan hatırlatayım durum komedisi sevmiyorsanız hoşlanmayabilirsiniz ancak seviyorsan keyifle izlersiniz.