Yaparken Keyif Alacağınız Bedava Aktiviteler

Yaparken Keyif Alacağınız Bedava Aktiviteler

"Hiç Para Ödemeden Yapabileceğim Aktiviteler Nedir?" Bu soruyu eminim bir çoğumuz kendimize sorduk ama hiç sonuç alamadık. Çünkü ne araştırırsak hep önümüze bir engel çıktı. Bu engelleri aşmadan bir yol kat edemeyiz bunu unutmayın. Hiç para ödemeden yapabileceğiniz şeyler kısıtlıdır ama günümüzde tasarruf ederek çok güzel hobiler kazanabiliriz. Ancak hobilere başka bir yazıda konu alacağız bu yazıda daha çok bizi mutlu eden bedavaya yaptığımız aktivitelerden bahsedeceğim. Yazı çok uzun değildir herkes okusun diye kısa tuttum sonuna kadar okumanızı çok isterim. Yazıma başlamadan önce şarimiz Orhan Veli Kanık`ın bir şiirini hatırlatmak istiyorum;

Bedava yaşıyoruz, bedava;
Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;
Yağmur çamur bedava;
Otomobillerin dışı,
Sinemaların kapısı,
Camekanlar bedava;
Peynir ekmek değil ama
Acı su bedava;
Kelle fiyatına hürriyet,
Esirlik bedava;
Bedava yaşıyoruz, bedava.Bir Parkta Çimenlere Uzanıp Gökyüzünü Seyretmek
çimen


Mükemmel bir duygudur, özellikle üniversite kampüslerindeki çimler buna en uygun yerdir. Gökyüzünü seyrederken orada uyuyakalmak da çok güzel bir histir. Kalktığınızda hissettiğiniz rahatlık hele bir de ikinde vaktiyse esen o rüzgarın keyfi vazgeçilmez oluyor.

Hayal Kurmak
hayal


En keyifli ve en masrafsız olanı budur. İstediğiniz kadar hayal kurun serbest. Hayallerin gerçek olduğunu düşünün ve rahatlayın. Tüm dertlerinizi unutun. En azından kısa süreliğine yaşamak istediğinizi hayatı hayal edin.

Spor Yapmak
spor


Evet doğru okudunuz spor yapmak çoğu kişinin yapılacaklar listesine koyduğu ama çoğumuz yapmadığı bir aktivite. "Aylık 100 TL spor salonu ücret var ne yapalım?" dediğinizi duyar gibiyim. İlla ki makinelerle spor yapmanıza gerek yok internet dünyası genişledi. İstediğiniz spor dalına ait videoları izleyip kendinizi geliştirebilirsiniz. Hiçbir şey yapamıyorsanız dışarı çıkın koşun veya yürüyün!

Halk Konserleri
konser


Neredeyse tüm illerde olan halk konserlerine ücretsiz katılabilirsiniz. Tüm sıkıntılarınızı unutup o gece kendiniz istediğiniz gibi eğlenin! Yüzünüzden gülmek eksik olmasın. İnsanları sevin.

Denizi Seyretmek
boğaz


Benimde en çok yaptığım işlerden birisi özellikle yazın yazlıktayken gece yarısı herkes yatarken uyumadığım zamanlar sahile inip iskelede oturup dalga seslerini ve gecenin sessizliğinde denizin sesini dinlerdim. İnanılmaz mükemmel bir keyif. Bu hissi şehir hatları vapurunda da yaşıyorum özellikle birde güzel şarkı söyleyen birisi varsa cama yaslanıp denizi izlerken canlı müziğin keyfini çıkarıyorsunuz.

Kitap Okumak
kitap


Herhangi kitap mağazasına gidip tüm kitapları incelemek veya kütüphaneye gidip hangisini alsam diye akşama kadar çıkamamak... Kitaplarla konuşmak ve kitaplarla yaşamak tarifi olmayan bir duygudur.

İnsanları İzlemek
insan


Kadıköy`de bir banka oturup insanları izlemek şuan acaba bu adam bu kadın ne düşünüyor diye düşünmek... Neden bilmiyorum ama bu da garip ama rahatlatıcı bir duygu. Birisi orada simit satıyor birisi sevgilisine sarılmış birlikte denizi izliyorlar.Bir başkasına işine yetişmek için vapura koşuyor. Bir başkası ise daha 7 yaşında olmasına rağmen yani ilkokul 1.sınıfta olması gerekirken orada mendil satıyor. Hayat çok garip gerçekten..

Nefes Almak
nefes


Evet yanlış duymadınız nefes almak, yaşadığınızı tekrar tekrar hissetmek, her şeye rağmen her olana rağmen hala hayatta olduğunu, yemek yiyebildiğini, sevdiğini, yürüyebildiğini, uyuyabildiğini, düşünebildiğini, görebildiğini fark etmek.

Başkalarına, başka şeylere mesela bir paraya ya da arabaya, ilkel duygularına, senin özgürlüğünü elinden alabilecek şeylere bağlanmamak. Yalnızca kendine odaklanmak ve tekrar nefes aldığını hatırlayıp kalbini dinlemek...

Bir daha ki yazıda görüşmek dileğiyle;
Sağlıcakla Kalın!

1 yorum

  1. Yazı mükemmel olmuş! Mutlu sonla bitmiş :)

    YanıtlaSil